Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Am descoperit o noua viata
01/12/2015, 03:59 PM
Răspuns: #1
Am descoperit o noua viata
Buna dimineata prieteni
La multi ani ROMANIA
Impresii Constanta
Aseara mi-am dat seama cu adevarat ce inseamna spiritul AA-ului .Mi-am pus intrebarea -- oare dc ma simt asa de fericit atunci cand ma intalnesc cu vreun prieten , coleg de suferinta din Comunitatea noastra .
Vreti raspunsul sau il stiti deja ?
De ce imi apare brusc pe fata Zambetul ?
De ce mi se schimba imediat starea de spirit ?
De ce devin calm si senin ?
De ce alaturi de voi ,toate problemele vietii dispar ? [ pe moment ]
De ce rade Tudor biciclistul ,in momentul cand isi aduce aminte de vreo intalnire de grup -- Conventie, Aniversare , Conferinta ?
Pentru mine raspunsurile se pot aduna intr-unul singur ...
AM DESCOPERIT O NOUA VIATA
Si abia atunci incep cu multumirile si recunostinta catre Comunitate , Grup , Oameni , Puterea Superioara .
Am eu oare o zi in care sa nu va multumesc pentru viata mea , pentru abstinenta mea , pentru faptul ca am descoperit Credinta , pentru faptul ca acum VAD.............
NU ...prieteni ...Nu exista o asemenea zi in viata mea
Un exemplu extrem de concludent l-am trait chiar acum de dimineata ,cand deschizand ochi pe acest Grup secret ,am intrat intr-o conversatie amuzanta si prieteneasca cu cei 2 frati ai mei de la malul marii [ nu ma pot abtine sa nu le pomenesc numele Catalin si Fane ] ,iar in acelasi timp ma conversam tot in spiritul ironiilor cu un alt prieten de data asta din Cluj [ Maaarius --slavit sa fie numele lui ..ca se face popa ] .
Cum sa nu fiu recunoscator Puterii Superioare si Comunitatii AA pentru faptul ca am dobandit prieteni si frati .
Da oameni buni asa am inceput sa definesc anumite persoane din Comunitate --frati --
Cum sa nu fiu recunoscator pentru faptul ca am descoperit iubirea neconditionata oferita oamenilor .
Ieri Constanta mi-a oferit un exemplu netarmurit de iubire si bucurie ...observati fetele oamenilor din pozele postate ..ce pot exprima ele ..decat iubire si recunostinta oamenilor ...Am scris frumosi oameni , frumoase caractere , adevarul nu poate fi altul , asta-i spiritul AA-ului dobandit .
Acum cateva zile participand la o alta aniversare a unui prieten drag de data asta din Bucuresti[ Radu ] , am ajuns mai devreme si daca locatia se afla intr-o manastire ...ce mi-am zis ..hai cu mine la biserica ...hai cu pacatosul si pofticiosul, de mine , la reculegere ca are nevoie .Si acolo dupa cateva momente de golirea gandurilor , ce credeti ca mi-a aparut in imaginatia mea ? ----chipurile catorva dintre voi !!!
Ce sa fie asta ?
Halucinatie ?
Sau faptul ca gandurile mele se indreapta catre recunostinta exprimata prin iubire ..intr-un cuvant catre Oameni .
Inchei printr-o scurta multumire adresata Puterii Superioare ..
Doamne iti multumesc pentru noua mea viata , pentru prietenii si fratii mei din Comunitate , pentru faptul ca in fiecare dimineata cand deschid ochii spun scurt - Ma las in Voia Ta -
Fie binecuvantata Comunitatea AA ce exista , a fost si va fi acolo unde am eu nevoie
Gabriel --care va este recunoscator de abstinenta de inca o zi
Am uitat sa adaug si Simpatic
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
05/12/2015, 04:23 PM
Răspuns: #2
RE: Am descoperit o noua viata
Heeeeyyy!
Imi pare bine sa te fi cunoscut Gabi - Babaul cel SimpaticSmile. Multumesc pentru marturisire. Sunt surprinsa de cuvintele tale despre trairile tale.
te tsuc ardyelenyeste!Smile
05/12/2015, 10:10 PM
Răspuns: #3
RE: Am descoperit o noua viata
(05/12/2015 04:23 PM)SuperTramp A scris:  Heeeeyyy!
Imi pare bine sa te fi cunoscut Gabi - Babaul cel SimpaticSmile. Multumesc pentru marturisire. Sunt surprinsa de cuvintele tale despre trairile tale.
te tsuc ardyelenyeste!Smile

Cu drag Andi .
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)