Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propunere
01/07/2015, 08:17 AM
Răspuns: #1
Propunere
Vă citesc cu interes tot ceea ce scrieți pe forum și vă felicit pentru ceea ce faceți.
Vin cu o propunere mai interesantă(cred eu) ce ar fi să formați un grup Oline?
În secțiunea Ședințe Online este un progrămel care funcționează 24 de ore din 24, ce ar fi să vă fixați întâlniri de grup la o anumită oră unde puteți discuta (audio-video), mai puțin între orele 21;00 - 23;00 când este ocupat de alcoolici. Dacă vă hotărâți ar fi bine să știu ora pentrucă e posibil să mai inființăm un grup AA și să nu ne suprapunem. Ce părere aveți?
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
01/07/2015, 12:46 PM (Ultima modificare: 04/07/2015 04:19 PM de alex190.)
Răspuns: #2
RE: Propunere
Buna ziua!Va multumim frumos pentru aprecieri(vorbesc in numele tuturor codependentilor de pe forum, pe care ii rog sa ma scuze).Conteaza mult pentru noi, atat cuvintele de incurajare, cat si exemplul frumos pe care ni-l dati, impreuna cu toti ceilalti colegi de forum.Desi ma repet, conteaza mult pentru noi, astfel de initiative, gesturi, fac diferenta intre o viata traita in confuzie si remuscare, si o viata, inseninata de apartenenta la un grup de persoane care te inteleg.

In privinta convorbirilor online, cred ca e o idee foarte buna.In schimb eu, nu am timp deocamdata, in special pana in ora 21:00.Mi-ar placea pe viitor sa pot participa, insa pentru moment nu am cum, decat scris, si acesta pe fuga, in anumite momente ale zilei.Acum am vorbit in numele meu, ceilalti colegi pot lua hotararea care li se potriveste cel mai bine.Va mulumim inca o data si o zi frumoasa tuturor, in continuare!

"Oamenii si lucrurile nu ne opresc durerea sau nu ne-o vindeca. In recuperare, invatam ca asta este treaba noastra, si o putem face utilizandu-ne resursele pe noi insine, Puterea noastra Superioara, sistemul nostru de sprijin, si programul nostru de recuperare. "
, Melody Beattie
04/07/2015, 02:12 PM (Ultima modificare: 04/07/2015 02:13 PM de SuperTramp.)
Răspuns: #3
Multumesc nea Constantin!

Eu sunt pro. Exista un grup al anon pe skype doar audio martea de la 20.30 dar ne-am muta cu drag pe zoom si ar fi fain de tot sa se mareasca grupul. Orice impartasire de experienta, putere si speranta este pretioasa. Am sa propun marti la grup. Am vrut mai demult asta dar nu stiam cui sa ne adresam. Inteleg, de asemenea, ca programelul este platit. Hai sa facem jumi juma. Sa contribuim si noi la ce folosim.
Multumesc mult pt gandul bun!

Andi-coda
04/07/2015, 02:53 PM
Răspuns: #4
(04/07/2015 02:12 PM)SuperTramp A scris:  Multumesc nea Constantin!

Eu sunt pro. Exista un grup al anon pe skype doar audio martea de la 20.30 dar ne-am muta cu drag pe zoom si ar fi fain de tot sa se mareasca grupul. Orice impartasire de experienta, putere si speranta este pretioasa. Am sa propun marti la grup. Am vrut mai demult asta dar nu stiam cui sa ne adresam. Inteleg, de asemenea, ca programelul este platit. Hai sa facem jumi juma. Sa contribuim si noi la ce folosim.
Multumesc mult pt gandul bun!

Andi-coda

Aștept răspunsul . O zi foarte frumosă și următoarele
25/07/2015, 01:14 PM
Răspuns: #5
Buna sambata frumoasa tuturor!

In sfarsit prinde contur grupuletul propus de aa-alanon. Asta nu inseamna ca alte adictii nu incap aiciSmile e doar un titlu. Maine dimineata 26 iulie ora 09.00 propunem sa ne intalnim pe skype initial (si pt ca nu am inca acordul propunatorului grupului de a-i da id ul de skype pe public, am sa l dau al meu cat sa ne putem gasi acolo dupa care ne organizam: supertrampro). Ne vom gandi la o zi si o ora la care sa putem intra pe zoom fara a deranja sedintele de seara AA. Multumim pentru bunavointa gazduirii.
deci 26.07. ora 09.00 skype: supertrampro (deocamdataSmile nu voi conduce eu grupul, sunt doar participant ) sunteti bine-veniti!

Andi-code
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)