Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reportaj TV Alba despre conferinta de la Alba-Iulia
21/05/2015, 07:33 PM
Răspuns: #1
Reportaj TV Alba despre conferinta de la Alba-Iulia
Am anuntat televiziunea locala despre acest eveniment. Cred ca le-a fost lene sa se deplaseze pana la conferinta, asa ca au inventat aceasta stire..
http://www.albatv.ro/2014/10/alba-iulia-...r-anonimi/

Asta este un exemplu negativ si ne arata tuturor de ce trebuie sa ne ferim de presa, cel putin in acest mod...
Nu au intrebat pe nimeni inainte sa publice acest material, asa ca dupa imagini se poate deduce ca , conventia AA a avut loc intr-o carciuma..
Deloc multumesc TV Alba...
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
22/05/2015, 01:33 PM
Răspuns: #2
RE: Reportaj TV Alba despre conferinta de la Alba-Iulia
(21/05/2015 07:33 PM)Marius A scris:  Am anuntat televiziunea locala despre acest eveniment. Cred ca le-a fost lene sa se deplaseze pana la conferinta, asa ca au inventat aceasta stire..
http://www.albatv.ro/2014/10/alba-iulia-...r-anonimi/

Asta este un exemplu negativ si ne arata tuturor de ce trebuie sa ne ferim de presa, cel putin in acest mod...
Nu au intrebat pe nimeni inainte sa publice acest material, asa ca dupa imagini se poate deduce ca , conventia AA a avut loc intr-o carciuma..
Deloc multumesc TV Alba...

Mariu,s eu cred că se poate discuta cu tipa care prezintă reportajul pentru a da o dezmințire în ceea ce privește locația, dacă nu, se poate da în judecată. Totdeauna esrte bine să se discute înainte cu ziariștii respectivi(eventual o mică pregătire ca să știe despre ce vorbesc), nu au cunoștințe minime despre AA(nu cumva e vina noastră?) există o scrisoare tip AA care se adresează presei, scrisoare care trebuie trimisă oficial atunci când facem o solicitare
22/05/2015, 07:52 PM
Răspuns: #3
RE: Reportaj TV Alba despre conferinta de la Alba-Iulia
I-am anuntat sa vina la conventie, acolo urma sa le inmanez instructiunile. In schimb au preferat sa faca parodia aia de reportaj si sa ne faca de ras..
Nu mai e nimic de facut. Dar am postat videoul acela ca sa invatam cu totii cate ceva. Presa face ce vrea, scrie ce vrea si cum vrea. Si trebuie sa fim atenti la ce le dam si cum le dam. In acest caz, eu am transmis doar o invitatie, ei au facut un reportaj fara sa intrebe pe nimeni..
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)