Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABSTINENTA CASTIGATA ...si nu numai.!
22/04/2014, 01:58 PM
Răspuns: #11
RE: ABSTINENTA CASTIGATA ...si nu numai.!
Buna ziua Marius , sarbatori fericite, da sunt la munca in Israel de aproape 2 ani si de asta nu stiu cum si la cine sa ma adresez cu problema betiei aici...
Sunt nascuta in Basarabia...si la noi nu am gasit AA...cred ca la noi mai crede lumea ca nu este o boala si ca se poate opri in fiecare moment ...dar se greshesc amarnic...si eu am crezut la fel c\si ca in orice moment pot sa ma opresc, uite si acum de Pasti am intrat pela prieteni si am sarbatorit putin..si iar sa inceput, mai intai un pahar cu vin rosu ca e sangele Domnului si dupa ...bineinteles nu mia fost de ajuns si in drum spre casa am mai luat si 3 beri...si asa si eri dar deja am inceput sa masimt nu prea bine, tota noaptea nu am putut sa dorm ...tot felul de ganduri negre si strasnicii imi veneau prin minte...azi ma abtin ...tot ma mai simt rau dar imi zic ca pan aici...ajunge..
Sa ma ajute Dumnezeu sa MA ABTIN...
O zi frumoasa..
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
22/04/2014, 09:59 PM
Răspuns: #12
RE: ABSTINENTA CASTIGATA ...si nu numai.!
(22/04/2014 01:58 PM)Lilia A scris:  Buna ziua Marius , sarbatori fericite, da sunt la munca in Israel de aproape 2 ani si de asta nu stiu cum si la cine sa ma adresez cu problema betiei aici...
Sunt nascuta in Basarabia...si la noi nu am gasit AA...cred ca la noi mai crede lumea ca nu este o boala si ca se poate opri in fiecare moment ...dar se greshesc amarnic...si eu am crezut la fel c\si ca in orice moment pot sa ma opresc, uite si acum de Pasti am intrat pela prieteni si am sarbatorit putin..si iar sa inceput, mai intai un pahar cu vin rosu ca e sangele Domnului si dupa ...bineinteles nu mia fost de ajuns si in drum spre casa am mai luat si 3 beri...si asa si eri dar deja am inceput sa masimt nu prea bine, tota noaptea nu am putut sa dorm ...tot felul de ganduri negre si strasnicii imi veneau prin minte...azi ma abtin ...tot ma mai simt rau dar imi zic ca pan aici...ajunge..
Sa ma ajute Dumnezeu sa MA ABTIN...
O zi frumoasa..
Oricine poate sta o zi fara sa bea!Fa ca acea zi sa fie cea de astazi!
Avem una din cele mai cumplite boli si nici unul dintre noi nu a reusit de unul singur.Impreuna insa putem reusi!
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)