Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povesti de viata, sursa de viata!
23/10/2016, 04:58 PM
Răspuns: #11
RE: Povesti de viata, sursa de viata!
(14/10/2016 11:51 AM)eve A scris:  Bună îți zic și eu - și chiar așa și este - o zi bună, o idee bună pentru a păstra abstinența. Și eu am câștigat -o datorită oamenilor de pe aici de pe forum. Dumnezeu lucrează prin intermediul oamenilor și m-a ajutat prin ei. Sunt oameni generoși, care studiază și cunosc Programul celor Doisprezece Pași și am ce învăța întotdeauna de la ei. Am primit îndrumare și înțelegere de la ei și sunt extraordinar de recunoscătoare pentru tot ce am obținut în abstinența mea de un an. Am mai stat abstinentă doi ani la rând - dar fără program, și am recăzut. Acum nu mai simt nici o ispită , deși problemele din viață s-au cam înmulțit - ca să mă exprim așa...

Nu contează. Pot să le fac față, pentru că am SPRIJIN prin Program, prin oamenii din program, știu că la cea mai mică ispită pot da cel puțin un telefon, există speranță, există înțelegere, și niște oameni care au devenit cu totul speciali datorită dezvoltării emoționale și spirituale oferite de acest minunat dar a lui Dzeu care este Programul celor Doisprezece Pași.

Felicitări - și bine a zis cineva pe aici - stau pe lângă învingători căci doar așa pot deveni unul. Mult succes pe mai departe !!!!!Angel
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)