Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 1 Voturi - 5 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viata
06/02/2015, 12:58 PM (Ultima modificare: 06/02/2015 09:27 PM de criss.)
Răspuns: #1
Viata
:)Daaa, salutare tuturor.
(povestea mea am s o scriu cu alta ocazie,ceea ce stiu sigur este ca sunt alcoolica..multumesc)
Ceea ce vreau sa scriu este ca am inceput sa ma simt impacata cu mine,cu ceea ce sunt/am devenit.Nu mi mai este teama de mine,dar am atentia sporita in ceea ce priveste starea emotionala!
Meditatia zilei de ieri vorbea de Puterea Superioara.Am fost putin incurcata in gandurile mele,dar imi dau seama ca pe langa Dumnezeu,grupul AA reprezinta totul,prin oamenii sai,caci dupa cum bine stim DD lucreaza prin oameni!
O spun din suflet,o spun pentru ca eu am inteles mai greu ca SINGURA nu pot,ca terapia de grup inseamna a imparti opovara sufletului tau cu ceilalti,a accepta ca boala pe care o ai presupune si aduce prin program o schimbare care te va uimi.Asa sunt eu acum,uimita de cum se desfasoara viata mea acum,uimita de cum poti sa fii abstinent fara sa ti se para greu,fara sa ti se para ca faci o favoare altcuiva,ci iti oferi dreptul la VIATA.
Viata..hm,ce cuvant frumos,inaltator...eu nu pot declara ca anii de baut compulsiv i am trait,mai degraba i am tarat dupa mine,nestiind in ceata din mintea mea ca ma indreptam cu pasi repezi si siguri catre moarte,iar viata o ocoleam,caci mi se parea ca numai alcoolul ma reprezinta.Ajunsesem sa cred ca alcoolul era solutia...catre???
De aceea multumesc forumului,voua, Tudor,Aurelia....grupurilor AA Bucuresti,sedintelor on-line pentru ca am primit sansa la VIATA.
Cu mare drag si respect,va puuup.(nu recitesc ,caci este posibil sa sterg,asa ca de sunt erori...scuze...fac parte din schimbarea mea) :hug:
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
06/02/2015, 02:54 PM
Răspuns: #2
RE: Viata
Bine ai venit! Ma bucur ca ai spart gheata, destul de tarziu, avand in vedere ca esti prezenta mereu pe online..
O zi frumoasa!
06/02/2015, 05:20 PM
Răspuns: #3
Bine v am gasit Marius.
06/02/2015, 05:36 PM (Ultima modificare: 06/02/2015 05:38 PM de Tudor.)
Răspuns: #4
(06/02/2015 05:20 PM)criss A scris:  Bine v am gasit Marius.

Buna ziua ,Criss !

Iti spun si eu bine ai venit pe forum .Forumul este un alt grup de sustinere in reuceperarea din dependenta de alcool si sint sigur ca daca iti vei impartasi gandurile si vei pune intrbarile care te framanta vei primi si sugestiile care s-ar putea sa iti fie de folos daca ti se pottrivesc si le pui in practica.
Unii mai glumesti spun ca sugestiile sint date pentru a nu fi urmate si probabil ei asa au facut insa eu mi-am zis ca este mai usor sa merg pe cararile batatorite de altii mai vechi in recuperare si nu am incerc eu sa inventez "o noua apa calda de recuperare" .Programul AA pus in practica intai mai timid apoi dezvoltandu-se odata cu AA-ul Mondial va implini 85 de ani in vara .
Tine aproape de grup AA oricare ar fi el si continua sa revi.
Keep come back ! [Imagine: 6.gif]

Cu drag ,
Tudor

-motto-ul meu :"-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - J.Renard Smile
06/02/2015, 05:54 PM (Ultima modificare: 06/02/2015 05:54 PM de Fane.)
Răspuns: #5
Bine ai venit! Ma bucur sa te intalnesc si aici Smile...Numai bine si abstinenta senina!

Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
06/02/2015, 06:55 PM
Răspuns: #6
Toti iti spun ,Bine ai venit,pe buna dreptate.PASUL este mare si greu ,dar eu cred ca ai reusit un lucru deosebit.Te-ai alaturat unei co-
munitati care te va sustine.Te salut NICOLAE
06/02/2015, 07:21 PM
Răspuns: #7
Buna Criss!Ma bucur.
06/02/2015, 08:00 PM
Răspuns: #8
Buna Criss!

Ma bucur nespus ca te-ai convins si cu inima si cu mintea si renuntand te-ai predat pentru o noua viata!
Deja iti place dupa cum citesc....stii tu,spiritualitatea si Puterea Superioara din AA trebuie traita pentru a fi inteleasa.
Daca spui cuvantul miere(de albine) si il analizezi,cercetezi si vorbesti despre el poti scrie pagini dupa pagini dar doar dupa ce gusti mierea stii cum este ea.
Si asa este si in abstinenta.Cand intrii cu inima deschisa,fara sa mai opui rezistenta mentala descoperi o noua lume,una reala si adevarata.
Cu drag,Mirela

"Cine priveste afara viseaza.Cine priveste in sine se trezeste!"
06/02/2015, 08:24 PM
Răspuns: #9
Te salut si eu Criss.
Bine ai venit pe acest forum.
06/02/2015, 09:31 PM
Răspuns: #10
Muuultumesc pentru primire...Tin aproape.Cu drag.
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)