Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buna!Sunt Marian si sunt alcoolic!
21/01/2015, 02:26 PM (Ultima modificare: 21/01/2015 08:04 PM de solaris15.)
Răspuns: #1
Buna!Sunt Marian si sunt alcoolic!
Ma bucur ca am gasit acest site si sa vad ca exista si altii ca mine . Sambata voi merge prima oara la AA . Beau de 15 ani si de acum doua zile am zis ...stop total .

Să trăieşti pe Pământ poate fi scump, dar include o călătorie gratuită în jurul soarelui în fiecare an.
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
21/01/2015, 02:49 PM (Ultima modificare: 21/01/2015 02:52 PM de Fane.)
Răspuns: #2
RE: Buna sunt marian si sunt alcolic
Salutare Marian si bine ai venit pe forum! E bine ca ti-ai gasit si un grup AA, ajuta mult iti spun din propie experienta. Daca mai ai intrebari referitoare la acest subiect le poti pune fara probleme, cineva iti va raspunde. Pana atunci si pana mergi la grup daca vrei poti citi din literatura de specialitate de pe forum. Nu iti propune o tinta in viitor pana la care sa nu mai bei, Azi Nu Beau e suficient, maine e o alta zi( dar sunt convins ca ai mai citit pe aici) . O zi linistita si Abstinenta senina!
21/01/2015, 04:23 PM
Răspuns: #3
Multumesc de raspuns .

Să trăieşti pe Pământ poate fi scump, dar include o călătorie gratuită în jurul soarelui în fiecare an.
21/01/2015, 04:33 PM
Răspuns: #4
Bine ne-ai gasit!
Ma bucur pentru ale tale 2 zile de abstinenta. Inca imi aduc al naibii de bine aminte cum a fost.. Frica, depresia, rusinea..tremuraturi..frisoane.. intr-un cuvant=iadul.
Nu esti singur si toti cei care scriem aici am trecut prin asta. Stim cum e..
Aici poti sa gasesti intelegerea de care nu ai parte de la restul lumii.
Daca poti sa mergi la un grup AA, tine minte ca asta iti poate salva viata. Si depinde numai de tine sa faci pasul asta.
Avem si sedinte online, daca vrei sa participi. In fiecare seara alcoolici din toata tara si din strainatate se aduna ca sa ajute si sa fie ajutati.
Doua instrumente deja ai la indemana. Forumul si online. Poti sa mai adfaugi cateva..
Pana una alta, de la Fane citire..
Azi nu beau.
21/01/2015, 05:05 PM
Răspuns: #5
Multumesc foarte mult pentru cuvintele bune de care am mare nevoie ... cum pot participa online (detalii) .

21/01/2015, 06:29 PM
Răspuns: #6
In sectiunea "Sedinte online" de pe forum o sa gasesti toate detaliile.
Te asteptam asta seara!
21/01/2015, 07:07 PM
Răspuns: #7
Salut,ori cine este bine venit,intentia conteaza si apoi interesele petru un viitor pe care ti-l doresti fara suferintele trecutului.succesMARE.
NICOLAE
21/01/2015, 07:28 PM
Răspuns: #8
Buna solaris 15 Smile

Esti mai curajos ca mine Wink,
Eu am citit mai intai trei zile si trei nopti(pai oricum nu puteam sa dorm,de altfel cinci nu am inchis un ochi) pana mi-am facut curaj cu mainile tremurand sa scriu pe un forum!

Bine ai venit iti zic si eu!
Mie un forum mi-a deschis calea catre o viata fara alcool si-mi amintesc si eu cum cu speranta,dar tematoare,asa ca un copil ce face primii pasi in viata paseam spre necunoscut,spre o viata noua in abstinenta.
Nu mai puteam suporta cele ce mi si intamplau si eram pregatita pentru o schimbare!O rasturnare de situatii se petreceau in mine si cu toate ca nu stiam cum eram hotarata sa pun capat acelei vieti de mizerie.
Ca si Marius iti spun ca sedintele online iti vor aduce multe informatii de folos tinerei tale abstinente!
Succes!

"Cine priveste afara viseaza.Cine priveste in sine se trezeste!"
21/01/2015, 07:32 PM
Răspuns: #9
Bine ai venit printre noi.Știu că este greu la început dar trebuie să dorești cu adevărat să lași alcoolul.Ține aproape și o să afli multe noutăți despre alcoolism.
22/01/2015, 10:02 AM (Ultima modificare: 22/01/2015 10:05 AM de solaris15.)
Răspuns: #10
RE: Buna!Sunt Marian si sunt alcoolic!
Astazi este a treia zi de abstinenta si de abia astept sa merg sambata pentru prima oara la AA . Sa va spun cum a fost ziua a doua de abstinenta : am avut o puternica stare de panica . Imi era frica sa nu mi-se intample ceva , frica de oameni .Cred ca imi batea inima foarte repede .Intotdeauna cand mergeam cu bicicleta ma simteam mai bine , mai relaxat asa ca mi-am facut curaj si am plecat sa ma plimb cu bicicleta .Ma ajutat aproximativ 75% acest lucru .

Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)