Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fane alcoolic dixit.
23/01/2015, 04:49 PM (Ultima modificare: 23/01/2015 05:13 PM de Fane.)
Răspuns: #31
RE: Fane alcoolic dixit.
Citeam din cartea mare capitolul despre intrajutorare si mi-a venit in minte un gand :Stiu ca ii spune cartea mare datorita binecunoscutei povesti a primei sale tipariri, dar dincolo de aceasta poveste este cu adevarat Mare pentru ca in paginile ei scrise se afla povestea nescrisa a recuperarii, a regasirii, a redevenirii la conditia de om a milioane de oameni, a celor care au fost , a celor care sunt si a celor care vor fi ajutati, ghidati sa-si gaseasca seninatatea si sa traiasca bucuria abstinentei. Unul dintre ei sunt si eu!
Va multumesc pentru abstinenta mea!
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
23/01/2015, 05:47 PM
Răspuns: #32
Salut , Fane !

" capitolul despre intrajutorare " Sau "Daruim sa ca pastram"

ESTE PARTEA CEA MAI FRUMOASA A ABSTINENTEI MELE ! Am trait si traiesc impreuna cu altii bucuria recuperarii!
http://www.alcooliciianonimi.ro/index.ph...ajutorarea
"Viaţa capătă un nou sens, pentru că deveniţi martorul însă¬nătoşirii unor oameni, îi vedeţi ajutând ei înşişi pe alţii, remarcaţi o fraternitate crescând în jurul dumneavoastră, ajungeţi să aveţi o mulţime de prieteni - toate acestea constituie o experienţă care nu trebuie scăpată. Ştim că nu doriţi să o scăpaţi. Contactul frecvent cu începătorii şi cu ceilalţi membri este latura luminoasă a vieţii noastre."

Abstinenta senina si toate cele bune ! [Imagine: 1.gif][Imagine: 113.gif]

-motto-ul meu :"-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - J.Renard Smile
23/01/2015, 08:26 PM
Răspuns: #33
(23/01/2015 05:47 PM)Tudor A scris:  Salut , Fane !

" capitolul despre intrajutorare " Sau "Daruim sa ca pastram"

ESTE PARTEA CEA MAI FRUMOASA A ABSTINENTEI MELE ! Am trait si traiesc impreuna cu altii bucuria recuperarii!
http://www.alcooliciianonimi.ro/index.ph...ajutorarea
"Viaţa capătă un nou sens, pentru că deveniţi martorul însă¬nătoşirii unor oameni, îi vedeţi ajutând ei înşişi pe alţii, remarcaţi o fraternitate crescând în jurul dumneavoastră, ajungeţi să aveţi o mulţime de prieteni - toate acestea constituie o experienţă care nu trebuie scăpată. Ştim că nu doriţi să o scăpaţi. Contactul frecvent cu începătorii şi cu ceilalţi membri este latura luminoasă a vieţii noastre."

Abstinenta senina si toate cele bune ! [Imagine: 1.gif][Imagine: 113.gif]
Multumesc frumos Tudor, adevar spui ! Acum am venit de la grup si va rog sa primiti prin mesajul meu salutarile si urarile de bine si Abstinenta senina ale grupului din Constanta!

Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
24/01/2015, 09:40 AM
Răspuns: #34
Sunt bucuros,Fane,ca grupul din Constanta merge bine inainte,ca va intalniti si va ajutati unul pe altul.Orice grup care functioneaza constituie o mana de ajutor pentru orice alcoolic din tara,nu numai pentru cei din orasul respectiv.Salutari celor din grupul constantean!
24/01/2015, 03:15 PM
Răspuns: #35
Am povestit ieri cu Catalin, ma bucur ca grupul de la Constanta merge bine si ca sunteti mai numerosi. Sper sa va revad..
24/01/2015, 05:29 PM
Răspuns: #36
Salutare Gladi si Marius , Salutare tuturor! Asa e grupu(soru)l nostru merge bine, multumesc lui Dumnezeu! ceea doresc tuturor. Marius te asteptam cu drag si va asteptam cu drag oricand doriti, suntem acolo dragi prieteni! Va multumesc pentru abstinenta mea!

25/01/2015, 02:36 PM
Răspuns: #37
Salutare ,FANE (Babanu' ?)

Salutari si din partea mea pentru Prietenii AA de la malul marii !
Daca ar fi sa marg pe litoral ar fi cel mai mult ca sa ma intalnesc cu prietenii de acolo.Sint "omul muntelui" desi locuiesc la oras si am copilarit las campie ,muntele, padurea imi dau energia acea si in plus miscarea pe cararile muntilor ,odihna linga izvor si susurul apei nu au comparatie .Nu mai am varsta sa pot privii plaja cu "rotunjimile" ei pentru ca imi intra mereu nisip in ochi ! Big Grin ))) .In plus de rotunjimi nu duc lipsa .le am pe ale mele! La mare nu am nevoie de colac
pentru ca am colacei la brau.Numai muntele ma ajuta sa scap de ei ! Big Grin )
Toate cele bune !

Toate cele bune ! [Imagine: Like.png]

-motto-ul meu :"-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - J.Renard Smile
25/01/2015, 02:52 PM (Ultima modificare: 25/01/2015 02:53 PM de Fane.)
Răspuns: #38
Salutare Tudor! la 1,80 m si 115 kg sunt super babanBig Grin
Multumesc ! Am sa le transmit maine la grup urarile tale si ale prietenilor de pe acest forum, asa cum am spus va asteptam cu drag oricand doriti, sa ne impartasiti din exeprienta voastra si noi din mica noastra experienta ( abia avem un an de cand ne-am format ca grup)si cosmopolismul grupului nostru. Despre nisip Smile ...si mie imi place muntele!
Numai de bine sa auzim!
Va multumesc pentru abstinenta mea!

07/02/2015, 06:56 PM (Ultima modificare: 07/02/2015 06:57 PM de Marius.)
Răspuns: #39
Am inteles ca te-a impresionat "Leaving Las Vegas".
Filmul ala m-a infiorat de-a dreptul, pentru ca si eu ajunsesem in aceeasi stare, fizica si psihica..
Finalul insa a fost diferit pentru mine si zau ca nu stiu de unde am mai gasit putere si energie in mine sa cer ajutor.. pentru mine insa acela a fost un miracol, practic intoarcerea din moarte.
Cat de aproape am fost? Nush..mancam odata pe luna, ajunsesem sa vomit sange..de abia reuseam sa ma tarasc pana la magazin sa imi cumpar de baut..
Sinucidere asumata si mascata? Cred ca da..
07/02/2015, 07:42 PM (Ultima modificare: 07/02/2015 07:45 PM de Fane.)
Răspuns: #40
Salutare Marius! Salutare tuturor! Asa e m-a impresionat mai ales ca l-am vazut intr-o perioada nu prea fericita a vietii mele...chiar gandeam atunci ca un dobitoc( ma rog asta zic acum) ca iote bai ce misto e sa dai coltu' in modu asta dar la cat pot sa bag eu in mine nu-mi ajung banii (argoul e intentionat folosit) dar cateodata Viata bate filmul...Multumescu-ti tie Doamne!

P.S. Am vazut propunerea ta catre GSO vis a vis de BB... Am avut si eu cu Colea una referitoare la editarea in format audio a BB realizata prin voluntariat de catre membrii AA cu membrii AA nu cu cititori profi, pentru cei ce au nevoie zic eu ca e un lucru foarte bun. Ok in Cta mai sunt marinari, militari sunt peste tot, oameni cu handicap de vedere.Efectiv si altora le-ar prinde bine la drum lung o voce care sa le spuna din BB. Dar poate ca nu e necesar si e numai dorinta mea si a altor membrii prea putini din moment ce nu am primit raspuns. Keep it simple...ce poate fi mai simplu decat sa asculti Cartea citita de alti alcoolici? Va multumesc pentru abstinenta mea si va doresc abstinenta senina!

Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)