Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
inceput
30/07/2015, 06:33 PM
Răspuns: #31
RE: inceput
multumesc!
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
30/07/2015, 11:43 PM
Răspuns: #32
Capul sus...intra si maine pe online...
03/08/2015, 06:32 PM
Răspuns: #33
Cum mai stai? Esti bine?
04/08/2015, 09:33 AM
Răspuns: #34
pai nu as putea deloc spune ca sunt bine, din pacate mi-a fost foarte rau (sevraj in mod sigur), incerc din rasputeri sa imi revin , pana acum am tot zis ca nu sunt CHIAR alcoolica, dar sunt si trebuie sa recunosc acest lucru, pentru ca altfel totul se va duce de rapa, tot ce am realizat in ultimii 2 ani decand am reusit sa ma abtin.

senzatia aceea dimineata ca nu poti face nimic fara un ,,gat" e teribila si nu mai vreau sa trec prin asa ceva! A fost teribil;
04/08/2015, 10:05 AM
Răspuns: #35
Buna Eve, am trecut si eu prin asa ceva, hidratateaza-te bine cu sucuri, ceaiuri, mananca ciocolata, amaruie eventual, incearca sa iei niste vitamine, organismul iti cere substanta cu care l-ai invatat, dar tot el se obisnuieste si fara ea, psihic e mai greu dar cu bunavointa poti trece peste... ai zis bine sa te abtii, incearca sa iei legatura cu cineva din AA care e din zona ta, exista grup AA in oras la tine, poti lua adresa si un nr de contact de aici sau te pot ajuta eu cu un nr de contact.
Iti doresc numai bine si fii puternica! Impreuna reusim !

Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
04/08/2015, 11:09 AM
Răspuns: #36
si fizic si psihic e greu , si lipsa aceea de chef de viata! incredibil cum te poate secatui o substanta, ajungi efectiv un zombi, cred ca asta e cuvantul cel mai buna.
04/08/2015, 12:54 PM
Răspuns: #37
(04/08/2015 11:09 AM)eve A scris:  si fizic si psihic e greu , si lipsa aceea de chef de viata! incredibil cum te poate secatui o substanta, ajungi efectiv un zombi, cred ca asta e cuvantul cel mai bun.
04/08/2015, 05:17 PM
Răspuns: #38
Ai dreptate si fizic e greu , ceea ce vroiam eu sa spun este ca daca urmezi o cura de detox trece mai repede decat daca lasi sa-si faca doar corpul treaba, cheful de viata vine dupa aia , am trecut si eu prin asta nu vorbesc din carti, e greu al naibii dar crede-ma ca merita tot efortul. Mi-as dori sa te pot ajuta mai mult decat prin cuvintele astea insa nu pot, toata puterea sta in bunavointa ta si in dorinta ta de a te face bine, nu stiu daca esti credincioasa dar ajuta si asta.Multa sanatate !

Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
04/08/2015, 06:39 PM
Răspuns: #39
Bună, EVE !
Buna ziua, Prieteni!
Eve, iți mulțumesc pentru împărtășireal ta.
Mi-am recunoscut starile și trairile mele din timpul consumului compulsiv de alcool.
Daca iti dorești sa nu mai repeți experienţa nefericita cu alcoolul și iți dorești abstinenţa există o metodă.:metoda
AA. Nu costa nimic și pe deasupra Îți faci și prieteni care te pot și te vor.înțelege împărtășînd din experienţa noastră în abstinenta. Oprituldin băut nu este indeajuns ci trebuie ne recunoaștem si sa înțelegem ce ne -a condus la băutul abuziv.
Cauta în localitatea de unde ești un grup AA şi dacă nu ai participa la grupul AA on-line .
Din păcate metoda noastră nu funcționează la fără frecventa.
Programul în 12 Paşi este pentru fiecare zi și pentru toată viața.
Cu drag,
Tudor, alcoolic.

-motto-ul meu :"-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - J.Renard Smile
05/08/2015, 10:45 AM
Răspuns: #40
multumesc tuturor prntru incurajari, de 14 ore nu am pus alcool in gura, am luat doxepin ieri seara si unul mai inainte, el ma ajuta sa trec de starea de sevraj; si vitamine am luat si am baut cantitati industriale de apa , care imediat se pierdea prin transpiratii abundente.
am reusit iara sa stric foarte multe lucruri , i-am nefericit iar pe ai mei si iata-ma din nou cu rusinea si remuscarile si starea de ne-bine.
asta am realizat band cate o sticla pe zi, zilnic, incepand cam de doua saptamani, au fost chiar si doua pe zi uneori ca numa nu iti mai ajunge, stiti si voi.
o tin tot asa, pentru ca numai asa voi putea trai pe viitor.
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)