Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
inceput
22/01/2015, 08:19 PM
Răspuns: #21
RE: inceput
Buna seara Eve si desi cu intarziere iti spun si eu bine ai venit! (desi pe acest forum ai venit inaintea mea oficial) Imi place determinarea ta, sunt sigur ca impreuna o sa reusim in ceea ce ne-am propus, adica sa nu lasam pe maine ce putem face azi respectiv AZI NU BEM! O seara linistita si senina! Fane alcoolic si iti multumesc pentru abstinenta mea!
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
23/01/2015, 12:26 PM (Ultima modificare: 23/01/2015 10:06 PM de eve.)
Răspuns: #22
(22/01/2015 04:45 PM)Tudor A scris:  Bună, Eve!

BINE AI VENIT, iti urez și eu.
Am citit ce ai scris pana acum și te felicit pentru abstinenta ta.Apreciez curajul și sinceritatea marturisilor
tale.
Ai scris ca ai citit forumul Dependenta.ro și ăsta înseamnă ca știi de "sloganul " de acolo și care noua ni se potrivește în recuperare:
"Numai tu poți reuși dar nu poti reuși de unul singur! "
Alcoolismul este o boală a singurătății dar din care te recuperezi împreună cu alți AA aflați în recuperare.
Tine aproape de AA și vei avea siguranța că nu ești singura.
Cu drag, Tudor Smile

Iti multumesc, Tudor, pentru gândurile si cuvintele frumoase; intr-adevar, de foarte foarte multe ori ma simt tare singura; din cauza alcoolului am pierdut prieteni si relatii. Dar multumesc Celui de Sus, nu mi-am pierdut familia, desi e o casa grea, insa nu i-am pierdut, nu am ajuns chiar acolo ;
dar daca continuam...cine stie, nici nu vreau sa ma gândesc.
Tin aproape de AA si de cei ce sunteti aici; intr-adevar, de unul singur nu poti reusi.
Zile senine si frumoase!

(22/01/2015 08:19 PM)Fane A scris:  Buna seara Eve si desi cu intarziere iti spun si eu bine ai venit! (desi pe acest forum ai venit inaintea mea oficial) Imi place determinarea ta, sunt sigur ca impreuna o sa reusim in ceea ce ne-am propus, adica sa nu lasam pe maine ce putem face azi respectiv AZI NU BEM! O seara linistita si senina! Fane alcoolic si iti multumesc pentru abstinenta mea!

AZI NU BEM!
Da, acesta este sloganul zilnic care trebuie sa ne intre in cap precum o mantra; si incet, incet ne simtim mai bine si fizic si psihic;
la inceput e cel mai greu, dar e si palpitant pentru ca incepi sa recunosti si sa regasesti pe cel care esti cu adevarat TU, fara de aburii zilnic atasati Big Grin

Zile faine si senine!
29/07/2015, 10:33 AM
Răspuns: #23
recidiva dupa 2 ani
am nevoie de ajutor!!!!!!...
29/07/2015, 05:07 PM
Răspuns: #24
(29/07/2015 10:33 AM)eve A scris:  recidiva dupa 2 ani
am nevoie de ajutor!!!!!!...

Salut Eve!
Apreciez sinceritatea ta si mai ales ca ai reusit sa stai doi ani fara bautura. Am citit primele tale postari de la inceputul anului. Acum, ce s-a intamplat, s-a intamplat. Asta este. Trebuie sa o iei de la capat. Cu ajutorul AA din regiunea unde locuiesti, eu zic ca vei reusi. Suna-ti nasul, sau un membru din grup, cineva care este aproape de tine. Mergi la intrunirile AA.
Iti doresc tot binele din lume. Doamne ajuta!

Ca să te laşi de alcool, îţi trebuie multă "tărie".
29/07/2015, 11:14 PM (Ultima modificare: 29/07/2015 11:19 PM de Tudor.)
Răspuns: #25
Buna seara ,Eve !

Ca sa te putem ajuta avem nevoie de mai multe informatii de la tine .
Ce ti s-a intamplat si cum te simti .Daca iti este rau nu ezita sa apelezi la serviciile medicale specializate.Este periculos daca esti in sevraj.
Nu esti singura .Ai ai prieteni care cunosc ce greu este sa te lupti cu alcoolul.

Numai tu poti reusi dar nu poti de una singura!

Te asteptam sa ne scri!
Tudor ,alcoolic abstinent

-motto-ul meu :"-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - J.Renard Smile
29/07/2015, 11:57 PM
Răspuns: #26
Asta este ceea ce pe toti ne cam inspaimanta..
Fiecare dintre noi are explicatii diferite pentru recaderile dupa perioade lungi de abstinenta si nu prea seamana experientele..
Saptamana asta era sa o incasez si eu, dupa 3 ani de abstinenta, dintr-o greseala de neatentie. Am avut noroc ca a fost altcineva atent si a observat scaparea.. Vorbesc de noroc..dar e vorba despre El.
Punct si de la capat, Eve. O sa primesti ajutor, de la El si de la oricine din AA.
Doar de tine depinde ..sa dai un telefon..
30/07/2015, 10:08 AM
Răspuns: #27
Bună Eve , acum nu mai ai ce face decat sa o iei de la capat,ce a fost a fost, nu esti nici prima nici ultima careia i se intampla, asa cum au spus si prietenii dinaintea mea, apeleaza la prieteniii din AA pe care ii ai si poti reusi... Impreună reușim mai usor, singuri ...
Doamne ajuta !

Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
30/07/2015, 10:26 AM
Răspuns: #28
(29/07/2015 11:57 PM)Marius A scris:  Asta este ceea ce pe toti ne cam inspaimanta..
Fiecare dintre noi are explicatii diferite pentru recaderile dupa perioade lungi de abstinenta si nu prea seamana experientele..
Saptamana asta era sa o incasez si eu, dupa 3 ani de abstinenta, dintr-o greseala de neatentie. Am avut noroc ca a fost altcineva atent si a observat scaparea.. Vorbesc de noroc..dar e vorba despre El.
Punct si de la capat, Eve. O sa primesti ajutor, de la El si de la oricine din AA.
Doar de tine depinde ..sa dai un telefon..

nu am la cine sa apelez din pacate
sunt atata de pierduta in spatiu...si nici macar spatiul nu-l pot identifica
30/07/2015, 11:45 AM
Răspuns: #29
Eve, ti-am scris un mesaj privat. Ai acolo nr de tel și adresa de e-mail. Scrie ori telefonează.
. Numai noi care am trecut prin ce treci tu putem sa te înțelegem.

-motto-ul meu :"-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - J.Renard Smile
30/07/2015, 02:09 PM (Ultima modificare: 30/07/2015 02:34 PM de eve.)
Răspuns: #30
(30/07/2015 11:45 AM)Tudor A scris:  Eve, ti-am scris un mesaj privat. Ai acolo nr de tel și adresa de e-mail. Scrie ori telefonează.

unde?

(30/07/2015 11:45 AM)Tudor A scris:  Eve, ti-am scris un mesaj privat. Ai acolo nr de tel și adresa de e-mail. Scrie ori telefonează.

unde e mesajul privat?

(30/07/2015 02:09 PM)eve A scris:  

unde?

unde e mesajul privat?

l-am gasit
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)