Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ma numesc Daniel si sunt alcoolic
02/11/2014, 06:54 PM (Ultima modificare: 02/11/2014 08:01 PM de Marius.)
Răspuns: #11
RE: Ma numesc Daniel si sunt alcoolic
Cat de mult ma bucur ca esti pe acest forum .
Aici vei reusi sa înțelegi mult mai ușor ,cum poti fi ajutat de cei din comunitatea AA,înscrie te dacă poti si la ședințele online si abstinenta ta va fi de calitate.

Ce lucru desavarsit e omul! Ce aleasa ii este cugetarea! Si cat de infinite ii sunt insusirile! – W. Shakespeare
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
02/11/2014, 10:57 PM
Răspuns: #12
Incerc sa fiu cat ma aproape de voi.Am inceput sa parcurg cei 12 pasi...inca sunt la pasul 1 deoarece simt ca nu l-am facut corect 100%
03/11/2014, 11:23 PM
Răspuns: #13
Salut Daniel , eu am făcut Pasul unu un an de zile . Mi a prins bine și am hotărât sa fac câte un pas pe an . Mai am un pic si voi începe pasul patru .
Așa in mare am facut toți pașii dar temeinic parcurg câte un pas pe an , căci nu ma grăbește nimeni .
Succes in tot ce îți propui !
07/11/2014, 11:11 PM
Răspuns: #14
apreciez sfatul tau si iti multumesc....dealtfel multumesc tuturor pentru abstinenta mea.
15/11/2014, 10:42 PM
Răspuns: #15
va salut dragi prieteni
21/01/2015, 07:17 PM
Răspuns: #16
Bună seara și bine v-am regăsit pe forum. Sunt bine sănătos și abstinent. Vă mulțumesc pentru acest lucru și voi încerca să lucrez cât mai bine cei 12 pași.
21/01/2015, 07:52 PM
Răspuns: #17
Salutare Dan! Ma bucur sa te regasesc si aici. O seara linistita si Absinenta senina!
25/01/2015, 08:27 PM (Ultima modificare: 25/01/2015 10:05 PM de Marius.)
Răspuns: #18
Zi de zi vei vedea cat de frumoasa este viata in abstinenta.
Necazurile,bucuriile pot fi gestionate cu mult calm,cu multa acceptare,cu sentimentul ca toate acestea sunt necesare pentru a ne face sa înțelegem ca nu suntem singuri si ca toate acestea ne vor întări in abstinenta .
Cauta si folosește te de orice metoda care iti poate salva viata,care iti poate da încredere in tine,care sa ti aduca o abstinenta senina.

Ce lucru desavarsit e omul! Ce aleasa ii este cugetarea! Si cat de infinite ii sunt insusirile! – W. Shakespeare
02/02/2015, 09:50 AM (Ultima modificare: 02/02/2015 09:51 AM de solaris15.)
Răspuns: #19
Salut Daniel si eu sunt nou pe aici . Iti doresc numai bine si abstinenta usoara .

Să trăieşti pe Pământ poate fi scump, dar include o călătorie gratuită în jurul soarelui în fiecare an.
30/07/2015, 12:58 PM
Răspuns: #20
Meditatia zilei

pentru azi... Joi 30 Iulie 2015:

Se pare ca egoismul mea a creat doua lucruri grave. Fie ca insistam sa-i domin pe oamenii care ii cunosteam, fie ca depindeam de ei prea mult.. Mai incerc eu sa-mi gasesc echilibrul emotional fie dominand, fie prin a fi dependent de alti oameni?

Rugaciunea de azi
Fie ca eu sa ma intorc prima data la Dumnezeu pentru a-mi satisface nevoia de iubire, stiind ca tot ceea ce imi cere este credinta in El. Fie ca eu sa nu-i mai prind in plasa emotionala pe cei pe care ii iubesc, prin incercarea de a-i domnia sau de a fi excesiv de dependent de ei - care este tot o forma de dominare. Fie ca eu sa le las celorlalti spatiul de care au nevoie. Fie ca Dumnezeu sa-mi arate calea catre relatii umane mature.
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)