Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viața in Recuperare !
20/06/2014, 09:45 AM (Ultima modificare: 20/06/2014 12:38 PM de Marius.)
Răspuns: #1
Viața in Recuperare !
Salut tuturor !
Sunt Mihai , sunt alcoolic iar de doi ani si jumătate sunt alcoolic abstinent .
Am aflat de acest forum de la o prietena alcoolica , am citit in el lucruri frumoase si simt ca locul meu este si aici .

Știu ca in boala mea ,singurătatea e un factor de risc si am căutat tot timpul sa fac ceva pentru a nu cădea in capcana singurătății .
Asa ca , va rog sa mi agreați prezența pe acest forum , chiar dacă nu am un scris prea literar Smile
Pe mulți dintrer voi va cunosc și pot spune ca va îndrăgesc pe toți , fără nici o excepție si imi este mult mai ușor sa ma integrez aici , pe forumul AA

Un pic despre mine ,
Sunt pasionat de fotografie , dar in perioada consumului nu prea aveam timp sa exersez acest hobby . In abstinenta am făcut școala de fotografie , am atestat de fotograf profesionist si mi place sa imortalizez clipa .
Si totul , din plăcere !
Îmi place mult sa călătoresc prin lume , iubesc sa vad si să fotografiez lucruri si oameni . Se spune ca pământul e ca o carte iar cine nu călătorește înseamnă ca nu citește Smile

Abstinenta senină si numai de bine !
Citează acest mesaj într-un răspuns
20/06/2014, 10:26 AM
Răspuns: #2
RE: Viața in Recuperare !
Bine ai venit, Mihai!
Daca Dumnezeu vroia sa ne faca oratori sau literati, atunci asta am fi fost..
Dar El a ales sa fim betivi..SmileSmile
Iar eu consider uneori acest lucru o binecuvantare.
Ma bucur ca ai intrat si aici. Daca doresti, poti participa si la sedintele online de la orele 21.00 din fiecare seara. In acest fel incercam sa ii sustinem pe cei care nu au grup din tara si pe cei din strainatate. Si bineinteles e un schimb de experienta binevenit pentru toti membri AA din tara.
Detalii gasesti in sectiunea sedinte online.
Iar la cafenea, poate postezi niste fotografii. Uimeste-ne.
Iti suntem alaturi. Nu ai cum sa fi singur!
O zi frumoasa iti doresc!
Găsește toate mesajele acestui utilizator
20/06/2014, 10:31 AM
Răspuns: #3
Bine ai venit Mihai! Sper că alături de noi te vei simți bine. Împreună reușim.
Recuperarea e în puterea noastră și a lui Dumnezeu, să profităm de ea împreună. Te așteptăm pe Grup On-Line. O zi bună!
20/06/2014, 11:29 AM
Răspuns: #4
(20/06/2014 09:45 AM)Mihai A scris:  Salut tuturor !
Sunt Mihai , sunt alcoolic iar de doi ani si jumătate sunt alcoolic abstinent .
Am aflat de acest forum de la o prietena alcoolica , am citit in el lucruri frumoase si simt ca locul meu este si aici .

Știu ca in boala mea ,singurătatea e un factor de risc si am căutat tot timpul sa fac ceva pentru a nu cădea in capcana singurătății .
Asa ca , va rog sa mi agreați prezența pe acest forum , chiar dacă nu am un scris prea literar Smile
Pe mulți dintrer voi va cunosc și pot spune ca va îndrăgesc pe toți , fără nici o excepție si imi este mult mai ușor sa ma integrez aici , pe forumul AA

Un pic despre mine ,
Sunt pasionat de fotografie , dar in perioada consumului nu prea aveam timp sa exersez acest hobby . In abstinenta am făcut școala de fotografie , am atestat de fotograf profesionist si mi place sa imortalizez clipa .
Si totul , din plăcere !
Îmi place mult sa călătoresc prin lume , iubesc sa vad si să fotografiez lucruri si oameni . Se spune ca pământul e ca o carte iar cine nu călătorește înseamnă ca nu citește Smile

Abstinenta senină si numai de bine !

Bine ai venit,Mihai!
Si eu iubesc sa fotografiez,mai avem pe Simona si Tudor,de asemeni pasionati de fotografiat si poate mai sunt,dar nu stiu eu inca!
Eu nu am facut scoala de fotografie,ma bazez pe instincte si ce-mi place;am intradevar sansa zilnic sa vad lucruri minunate pe care in alcoolism activ nu le-am vazut niciodata si ma voi bucura nespus sa-ti admir fotografiile la cafeneaua forumului,daca vei pune Smile
O zi frumoasa!
Mirela.

"Cine priveste afara viseaza.Cine priveste in sine se trezeste!"
20/06/2014, 12:10 PM
Răspuns: #5
Salut Mihai,

Bine ai venit pe forum!Smile
Abstinenta senina iti doresc. Doamne ajuta!

Orice om poate iesi din orice dependenta.
20/06/2014, 12:30 PM (Ultima modificare: 20/06/2014 12:43 PM de Marius.)
Răspuns: #6
Salut, Mihai !

Bine ai venit alaturi de noi pe Forumul AA, al recuperarii si mentinerii in abstinenta!
Ma bucur ca ne reintalnim si virtual. Ma alatur lui nea Constatin si Marius si te invit pe
tine si alti doritori sa participati sedintele online.
Toate cele bune si abstinenta senina tie si celor ce si-o doresc.

-motto-ul meu :"-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - J.Renard Smile
20/06/2014, 12:52 PM (Ultima modificare: 22/06/2014 12:56 AM de ela.)
Răspuns: #7
Bun venit Mihat, iti urez si eu.
Toate cele bune!
EllaSmile
20/06/2014, 03:05 PM
Răspuns: #8
ma bucur ca iti cauti locul, unde crezi ca te poti simti bine.
Nicaieri nu i ca "acasa: si unde ne putem simti mai bine dacat intre cei ca noi,cei care ne inteleg.
Adevarul este ca ,pentru a ne fi bine este normal sa cautam toate variantele posibile pentru a ne asigura viata senina,o stabilitate,un loc in care sa ne simtim "noi".(asa cum suntem).
Cat despre " talentul" tau literar,te rog nu fi modest,chiar imi place mult cum scrii,cum pui suflet in fiecare cuvint si cum transmiti starile tale.
Bine ne am gasit si aici si sa ne ajute Dumnezeu ,sa ne fie bine.
20/06/2014, 07:01 PM
Răspuns: #9
Mihai:)ce ma bucur ca esti aici.Aurelia are dreptate,esti modest.Eu te citesc cu atata drag si mi transmiti o stare de calatorie...Smile
Si eu am aceleasi pasiuni ca si tine,dar tu le ai descris atat de frumos!
Vad ca,multi ne impartasesc pasiunile,cred ca ,din cauza seninatatii.Incepem sa vedem lucrurile frumoase,pozitive,inainte totul era intunecat,chiar si cea mai mare bucurie.Imi placea sa calatoresc si atunci cand se intampla, nu puteam savura calatoria si nu stiam ce tot am eu ,Cristi ,dar pana la urma imi acopeream defectele mele cu ale lui Cristi.
Bun venit si salutari familiei tale,care imi este draga.
27/06/2014, 11:01 PM
Răspuns: #10
hey! te salut si mie imi place fotografia iar de calatorit am vazut 8 capitale 4 continente da sa stii ca daca faceam poze beat ieseau blur! hahaha
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)