Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasul 12
18/06/2013, 01:53 PM
Răspuns: #1
Pasul 12
Dupa ce am trait o trezire spirituala ca rezultat al acestor pasi, am incercat sa transmitem acest mesaj altor alcoolici si sa punem in aplicare aceste principii in toate domeniile vietii noastre.
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
15/09/2014, 02:05 PM (Ultima modificare: 18/09/2014 03:08 PM de colea.)
Răspuns: #2
RE: Pasul 12
Buna ziua dragi prieteni ,
As avea o intrebare la cei care frecventeaza AA-ul.
Am voie sa fac publicitate in media ca si grup AA ?
Din cate imi aduc aminte citisem ca noi mergem mai mult pe atractie , decat pe publictate .
O alta persoana spunea ca in Bigbook este scris ca sa folosim toate mijloacele pentru a transmite mesajul.
Pot eu ca sa pun ca si grup un anunt in numele AA-ului , am eu acest drept ca si un simplu grup ?
Pentru raspuns va rog sa puneti si citatul , sursa .
Va multumesc anticipat si va doresc bune 24 de ore !
Colea , alcoolic
17/09/2014, 01:00 PM
Răspuns: #3
Salut Colea,

Poti face reclama in media. In functie de tipul de media ( scris/audio/vizual) sunt particularitati.
Cel mai bine este sa se adune cativa cu vechime in abstinenta, mai echilibrati, cu experienta, intr-un "brainstorming" si va rezulta un material de impact.

Da, mergem mai mult pe atractie, in raporturile de 1 la 1. Suflet catre suflet. Dar asta e partea de spirit.
In partea de procedura, trebuie sa te faci cunoscut. Suntem anonimi nu "societate secreta".

Voi ca si grup, puteti pune un anunt in numele grupului vostru. Nu in numele AA-ului.
De ex. "Grupul AA << Abstinenta Senina>> va invita sa participati luni ..orele..". Anuntul, "reclama", "publicitatea" le faci in numele grupului tau, cu acordul grupului tau ( exprimat prin vot).

Apoi dragul meu...sursa si citatu'....apoi eu sunt cam batran si am uitat...dar daca ai vreun dubiu ca e asa cum ti-am zis ( si chiar te rog sa te indoiesti de asta Smile ) mai poti intreba si pe altii. Smile

Cele afirmate mai sus, sunt doar parerea mea personala.

O zi frumoasa sa ai.

Orice om poate iesi din orice dependenta.
18/09/2014, 03:14 PM
Răspuns: #4
Salut Ovidiu si multumesc mult pentru raspuns !
Chiar este ceea ce asteptam si gasesc foarte logic si corect raspunsul tau , in plus ai inteles bine si intrebarea .
Multumesc inca o data Ovidiu si o zi senina iti doresc ! Smile
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)