Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Citatul zilei, 23 decembrie
23/12/2017, 09:01 PM
Răspuns: #1
Citatul zilei, 23 decembrie
Primii 100 de membri ai acestei alianțe știau ce făceau atunci când au creat cei Doisprezece Pași. Ar fi putut face doi pași sau zece pași sau douăzeci și cinci de pași, dar nu au făcut-o. Nu cred că au pus ceva în acei pați de care să nu aibă efectiv nevoie. Ei lucrau întregul program, nu pentru că erau sfinți, ci pentru că erau bețivi care doreau să se facă bine. Nu am nici un motiv să presupun că sunt mai puțin bolnav decât erau ei; nu am nici un motiv să presupun că am nevoie de mai puțin program decât aveau ei.

Grapevine Daily Quote
December 23
“The first 100 members of this Fellowship, who hammered out the Twelve Steps, knew what they were doing. They could have made it two steps or ten steps or twenty-five steps, but they didn't. I don't think they put anything in they didn't think they needed. They were working the whole program, not because they were saints, but because they were drunks who wanted to get well. I have no reason to suppose I'm any less sick than they were; I have no reason to suppose I need any less of the program than they did.”
Hankins, N.Y., May 1967
“AA’s Steps Lead to -- Spiritual Awakening,”
Spiritual Awakenings

Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)