Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 1 Voturi - 5 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lun alcolic ameti
17/06/2014, 03:41 PM
Răspuns: #31
RE: lun alcolic ameti
(17/06/2014 01:10 PM)catatl A scris:  Nici nu va pot spune cat de mult conteaza pt mine faptul ca mi sunteti aproape!Va multunesc tuturor si cu Dumnezeu inainte!

Buna Smile

[Imagine: 10376856_304109273093500_1548366185022426641_n.jpg]

"Cine priveste afara viseaza.Cine priveste in sine se trezeste!"
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
17/06/2014, 03:51 PM (Ultima modificare: 27/06/2014 04:46 AM de ela.)
Răspuns: #32
Draga Cata, multumesc pentru primire si deja ma simt foarte bine printre voi.
Imi place atmosfera foarte mult plus ca il cunosc pe Marius si stiu si simt ca aici imi este locul.

In ceea ce te priveste, din punctul meu de vedere nu este greu deloc ci este greu sa intelegi cit este de usor sa devii abstinent, "daca iti doresti cu adevarat"
Si mie imi era frica la inceputuri ca nu voi reusi, dar citind si fiind receptiva la ceea ce au facut cei care au reusit sa devina, in timp am inteles ca SE POATE.
Singurul lucru pe care trebuie sa-l faci , este SA NU BEI AZI, nu poti schimba trecutul, nu stii ce va fi in viitor deci nu-ti ramine decit sa traiesti in intervalul zilei prezente, lucruri invatate de mine tot de pe un forum si de la prieteni alcoolici abstinenti si ei.
Mult succes si Doamne ajuta!
Ella

Fișier(e) Atașat(e) Imagini

17/06/2014, 05:45 PM (Ultima modificare: 17/06/2014 05:46 PM de Marius.)
Răspuns: #33
(17/06/2014 03:41 PM)mirali A scris:  [Imagine: 10376856_304109273093500_1548366185022426641_n.jpg]
Un betiv cade intr-o groapa si nu mai poate iesi de acolo.
Incepe sa strige dupa ajutor. Se opreste un trecator..si incepe sa ii tina morala, incheind cu .."Asa iti trebuie daca bei" si pleaca..
Trece un psiholog..se opreste..si incepe sa ii explice betivului de ce a ajuns el acolo..si pleaca.
Trece un preot.Se opreste si ii spune ,pacatosule,incepe sa te rogi, Dumnezeu te va ajuta..si pleaca..
Trece un alt alcoolic. Acesta sare direct in groapa langa betiv.
Betivul, uluit..ii spune: "Ce ai facut, acum suntem amandoi blocati aici!"
Alcoolicul ii raspunde: "Nu-ti fie teama, eu stiu cum se iasa de aici, am fost si eu in groapa asta!"
Morala nu cred ca e prea grea de inteles..
17/06/2014, 09:53 PM
Răspuns: #34
Am iesit din spital azi si ma simt mai bine.Am ramas uimit cat de multa lume se plimba prin ograda mea si tin sa le multumesc pt vizita!Caine nu am asa ca puteti intra cand vreti sunteti bineveniti.Eu astept cu sucul in mana meciul.Tuturor o noapte senina va doresc!
17/06/2014, 10:41 PM
Răspuns: #35
Eu unul ma bucur pentru tine ca primul drum la iesirea din spital nu a fost la carciuma..SmileSmile
Unii dintre noi au facut asta de prea multe ori.
Asadar, noapte buna!
18/06/2014, 01:06 PM
Răspuns: #36
O noua zi fara alcool,senina si linistita.Va imbratisez pe toti.
18/06/2014, 02:26 PM
Răspuns: #37
(18/06/2014 01:06 PM)catatl A scris:  O noua zi fara alcool,senina si linistita.Va imbratisez pe toti.

Sa tot fie!

Imbratisare si din partea mea!

Mircea CJ
Vzitează website-ul acestui utilizator Găsește toate mesajele acestui utilizator
18/06/2014, 06:12 PM
Răspuns: #38
Buna si stai cu noi.Ai nevoie de sprijin si noi suntem aici pentru tine.Singur ,nu a reusit nimeni.Chiar daca unii zic ca, nu s au dus la grup si au ani de abstinenta,tot au facut ceva si nu au ramas singuri.Au scris pe forum si au tinut legatura cu cei asemeni lor.
Ai sanse...forum,grup AA,literatura,sedinte online....trebuie doar sa ti doresti din suflet ,pentru tine,abstinenta.
Eu sunt codependenta,dar si voi a ti fost codependenti ,care a ti evoluat spre alcoolism,eu cred ca o sa stagnez la codependenta si sper sa o ameliorez cat pot si cu sprijinul vostru.
Codependentii au multe in comun cu alcoolicii asa ca,cred ca o sa ne ajutam reciproc.
O zi abstinenta sa ai!iti doreste din suflet o codependenta cu vechime...ha ha
19/06/2014, 08:42 AM
Răspuns: #39
Buna dimineata Cata! Smile

Ai un start in forta, mentine ritmul. Te vor ajuta baietii astia minunati de pe forum.
Daca pot sa te ajut cu ceva, da-mi un semn.
Succes in demersurile tale! Doamne ajuta!

Orice om poate iesi din orice dependenta.
19/06/2014, 08:56 AM
Răspuns: #40
(18/06/2014 07:50 PM)catatl A scris:  Stimata doamna iau gramatica cu mine si ma mut la Campeni si este posibil sa pot ajunge la cj asa ca poate mi spuneti cum pot gasi un grup si poate un program! Va multumesc si o seara buna va doresc.

Bine ai venit in Ardeal, draga Catalin !
Daca doresti, da-mi aici sau pe freedom9588@yahoo.com, un mesaj privat cu numarul tau de telefon si te sun ca sa-mi spui daca vii la Cluj si daca crezi ca ai nevoie sa te conduc la grup sau sa stam putin de vorba pe tema bolii noastre. Noi avem zilnic doua grupuri, la orele 12 si 18, iar in weekend sunt mai multe si mai mari, fiindca la acele grupuri vin si cei care in cursul saptamanii sunt ocupati. Pe langa asta, as putea sa incerc sa-ti facilitez o intalnire cu un consilier, ca sa stai de vorba cu cineva specializat in adictii, dependent si el si care chiar iti poate fi de mare folos si pe viitor.
Cu drag,
Free.
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)