Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 1 Voturi - 5 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lun alcolic ameti
01/01/2017, 12:14 AM
Răspuns: #181
RE: lun alcolic ameti
(22/12/2016 01:24 AM)catatl A scris:  Servus.Am stat putin pe ganduri daca sa ma destainui aici sau nu in ultima perioada.E si o vreme tulbure in care depresia alterneaza cu zilele cu norisori roz si oscilatiile acestea nu mi fac tocmai bine.Am ajuns sa mi pun intrebarea ce caut eu in AA.Dar asta intr un context total diferit de cel care era la inceput.Pot spune dupa atata vreme ca ceva ceva tot am inteles in acest timp.Cand am venit aveam stranse in mine multe lucruri oribile.Bine impachetate intro armura vesnic imbibata in alcool,pastile si orice ma putea impiedica sa ma privesc in oglinda.Intrarea in AA m a impins sa desfac armura constient ca doar privind raul pot lupta cu el.Nu stiu daca ma fac inteles dar am adunat atat de multe ca a fost usor sa ma prabusesc la inceput.Chiar daca nu mi doream decat revenirea la normalitate.Concept pe care eu pur si simplu nu l mai intelegeam.Putregaiul patruns adanc in interior era,si este,greu de scos.Chiar grea a fost insasi acceptarea ideii ca nu mai pot distinge raul de bine.Scriu toate accestea pentru ca pana acum am dus un razboi surd,de uzura cu mine.Nu cu alcolul.Cu mine.Daca am castigat ceva a fost ca pe undeva,poate mai timid,m am apropiat de El.Poate am si obosit putin,oricum din zi in zi se mai schimba....Si am mai invatat un lucru.O spun din tot sufletul.AA e cu mult mai mult decat un grup ce lupta cu o boala comuna.E o lume aparte.E suflet si caldura.E camaraderie si dragoste.E o stare de spirit.Si incerc sa ma tin aproape pentru ca putini au parte de un dar atat de pretios.Sarbatori cu bine prieteni.Va imbratisez pe toti.

Chiar de la începutul vieții mele de AA am gândit în urma citirii Pașilor că apropierea de Creator este necesară dacă vreau abstinența senină. Și într-adevăr, mare dreptate ai, comunitatea AA este aparte și mă bucur de asta. Sărbători și abstinență senine!!!!!!!

Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)