Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sedinta On-Line
12/06/2014, 09:31 AM
Răspuns: #1
Sedinta On-Line
Da! A fost prima întâlnire de grup on-line experimentală(deocamdată), o reușită pentru început, mai puțin partea audio. Pentru a se elimina aceste defecțiuni tehnice este bine să folosim un sistem audio-video bun(microfon, căști, camerăVGA, boxe) și evitarea pe cât posibil a microfoniei(se va închide sau diminua redarea in boxe sau difuzorul calculatorului, pentru căști nu e necesar), cer scuze pentru că imi permit să reamintesc aceste amănunte, dar dorim să avem întâlniri calitative din toate punctele de vedere. Deoarece spre sfârșitul întâlnirii nu ne prea auzeam nu s-a stabilit cine va conduce întâlnirea de azi, și ce temă va fi pusă în discuție(mă gândesc la Marius sau Mircea) O zi bună!
Așteptăm și alte persoane să participe.
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
12/06/2014, 02:29 PM (Ultima modificare: 12/06/2014 10:16 PM de Marius.)
Răspuns: #2
RE: Sedinta On-Line
Buna !
Suntem inca in teste pentru a gasi cea mai buna solutie tehnica.
Din pacate aceste teste trebuie facute pe "cobai" din randul nostru..SmileSmile
Noi putem testa daca functioneaza pentru 4-5 persoane, nu putem insa sti daca sistemul functioneaza pentru un numar mai mare.
Rugamintea mea este sa va asigurati ca aveti o buna conexiune la internet.
Ar fi de preferat una prin cablu. Functioneaza si cu Wireless dar e nevoie de viteza..
Asadar,pana la ora inceperii sedintei oficiale de la ora 21 de asta seara, sunteti invitati sa testati daca merge.
Prima optiune pentru astazi:
https://talky.io/costica
Cea de a doua optiune pentru astazi este:
https://zoom.us/j/684516867 Aceasta optiune poate fi testata dupa ora 20 asta seara. Va trebui instalat un mic software.
Speram ca in cateva zile sa gasim formula finala de functionare.
Va rugam sa aveti intelegere..facem tot ceea ce putem.
12/06/2014, 02:32 PM
Răspuns: #3
Buna!
Sper sa nu vorbiti in privat si la sedinte online si sa renuntati la scris pe forum.Sa ne scrieti si noua ce vorbitiSmile.
O zi buna!
12/06/2014, 02:44 PM
Răspuns: #4
Vin o intrebare/ sugestie .
Nu ar merge ca grupul sa fie facut pe Skype pentru ca am vazut ca functioneaza bine in general si are aceasta posibilitate de a forma grup (videoconferinta) si nu in ultimul rand este tot gratuit .
Bune 24 de ore va doresc !
Colea , alcoolic
12/06/2014, 03:11 PM (Ultima modificare: 12/06/2014 03:13 PM de Marius.)
Răspuns: #5
(12/06/2014 02:44 PM)colea A scris:  Vin o intrebare/ sugestie .
Nu ar merge ca grupul sa fie facut pe Skype pentru ca am vazut ca functioneaza bine in general si are aceasta posibilitate de a forma grup (videoconferinta) si nu in ultimul rand este tot gratuit .
Colea , alcoolic
Salut Colea!
Videoconferintele pe Skype trebuiesc platite..
Asta era prima noastra optiune,am vazut ca si alte grupuri online o folosesc.
Si trebuie sa plateasca toti participantii,nu doar unul..
Grupurile din strainatate asa cum cred ca va dati seama, isi pot permite sa plateasca..
Noi cautam o solutie gratuita la aceasta problema.
Cu ajutorul vostru sigur o sa reusim sa gasim cea mai buna solutie.
Trebuie doar sa avem rabdare..
Odata sistemul perfect gasit..problema e rezolvata.
Asadar ajutorul pe care il puteti oferi acum este sa intrati,sa testam cate persoane pot desfasura in bune conditii o sedinta si pe ce sistem.
Dupa ce gasim solutia optima, se pot face multe..
O zi minunata iti doresc, frate Colea! Ne bazam pe ajutorul tau! E importanta participarea ta pentru ca vrem sa vedem cum functioneaza si dintr-o alta tara.
Daca orele de desfasurare se doresc a fi diferite,va rog sa scrieti..Nu e nimic batut in cuie.Se pot face sedinte la ore diferite..

(12/06/2014 02:32 PM)simona A scris:  Buna!
Sper sa nu vorbiti in privat si la sedinte online si sa renuntati la scris pe forum.Sa ne scrieti si noua ce vorbitiSmile.
O zi buna!
Aceste sedinte sunt deschise. Pot participa toti cei care au probleme cu alcoolul sau apartinatorii.
Asadar, poti participa si tu..ca de altfel oricine e interesat de ceea ce se intampla la o sedinta AA.
O zi frumoasa!
13/06/2014, 06:32 AM
Răspuns: #6
(12/06/2014 02:44 PM)colea A scris:  Vin o intrebare/ sugestie .
Colea , alcoolic

Colea

ai dreptate... Skype si-a modificat serviciile si ofera gratuit video conferinta pana la 10 participanti...

nu am testat cum merge,

Singura problema aici este legata de anonimat... pt ca foarte multi isi introduc in ID si numele de familie... insa e rezolvabila.

Putem incerca.

Mircea CJ
Vzitează website-ul acestui utilizator Găsește toate mesajele acestui utilizator
13/06/2014, 06:38 AM
Răspuns: #7
(12/06/2014 02:32 PM)simona A scris:  Buna!
O zi buna!

Simo...
Ma bucura pe undeva ingrijorarea ta... Inseamna ca forumul asta e util...
insa e ca si cum ai spune ca daca mergi la grup in oras nu mai scrii pe forum. Smile

Forumul asta e cel mai bun loc pentru a discuta cu noii veniti in mediul on-line. Aici prin postarile noastre ei pot afla multe lucruri utile pe care sa le foloseasca in viata lor asa cum le-am folosit si noi in viata noastra...

Deci nu te teme... suntem aici

Mircea CJ
Vzitează website-ul acestui utilizator Găsește toate mesajele acestui utilizator
25/06/2014, 10:14 PM
Răspuns: #8
(12/06/2014 02:44 PM)colea A scris:  Bune 24 de ore va doresc !
Colea , alcoolic
Felicitari pentru 2 ani de abstinenta!
Tot cu 24..

25/06/2014, 11:36 PM
Răspuns: #9
(25/06/2014 10:14 PM)Marius A scris:  
(12/06/2014 02:44 PM)colea A scris:  Bune 24 de ore va doresc !
Colea , alcoolic
Felicitari pentru 2 ani de abstinenta!
Tot cu 24..

Multumesc mult Marius pentru medalie si multumesc si pentru frumoasa si utila sedinta !Heart
26/06/2014, 08:01 AM
Răspuns: #10
Buna Colea

Felicitari si din partea mea pentru cei 2 ani abstinenta,Doamne ajuta si bunele 24 ore abstinente sa ne insoteasca senin zi de zi in viata!

Cu drag,Mirela.

"Cine priveste afara viseaza.Cine priveste in sine se trezeste!"
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)