Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Întâlniri AA on-line
11/06/2014, 06:49 AM (Ultima modificare: 12/06/2014 03:16 PM de Marius.)
Răspuns: #1
Întâlniri AA on-line
Salut tuturor!

După cum a propus Marius (si tot el a gasit solutia...) avem întâlniri online cu posibilitatea de a ne vedea pe camera.

Pentru aceasta, ca sa va puteti conecta aveti nevoie de un calculator dotat cu camera de luat vederi, cu o placa de sunet si cu un microfon. De asemenea, browserul de pe care se intra este necesar sa fie Flash ready... Recomandam Google Chrome... cu care a mers din prima insa poate sa fie ok si alt browser. Am reusit sa ne conectam si de pe un telefon cu android, insa aveti nevoie de un procesor puternic la el si de android. Telefoanele cu win8 ar putea, de asemenea, sa mearga dar de pe Ios sigur nu merge. Deci Iphone, Ipad... exclus din pacate dar mai cautam solutii. (Una ar fi Hangouts de la google... care daca se doreste se poate folosi)

Primul grup on-line de acest gen poate fi accesat la adresa https://appear.in/aaa
de oricine de Luni pana Vineri de la ora 21. Numarul maxim de participanti este 8... asa ca va invitam sa ocupati locuri cat mai repede. Au prioritate la aceste intalniri cei din strainatate,cei care nu au grup in localitatea lor si noii veniti. Sedintele sunt deschise, prin urmare pot participa si persoane nealcoolice, interesate de ceea ce se intampla intr-o sedinta AA.

Vestea buna este ca daca se doreste.... putem sa avem mai multe grupuri de acest gen... oricate dorim! Este gratuit... Totul este sa ne dorim sa le avem.

Tine-ti aproape si lucrurile bune ni se intampla! Smile

Sa aveti zile senine!

Mircea CJ
Vzitează website-ul acestui utilizator Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
11/06/2014, 07:05 AM
Răspuns: #2
RE: Întâlniri AA on-line
M-a încântat probele făcute aseară, merge perfect din punct de vedere tehnic, rămâne ca noi să fim activi. O zi bună în abstinență!
Găsește toate mesajele acestui utilizator
11/06/2014, 09:42 AM (Ultima modificare: 11/06/2014 09:49 AM de Marius.)
Răspuns: #3
As vrea sa adaug cateva precizari.
O sa fie o prima saptamana de teste, sa vedem cum decurg lucrurile, cam cate persoane se vor inscrie, ce calitate au videoconferintele.
Nu o sa ramana nimeni pe dinafara. Daca e nevoie, continuam cu inca o sedinta de la orele 22.00.
Ulterior, in functie de numarul celor care doresc sa participe, o sa punem si alte video-chaturi la dispozitie.
Problemele tehnice posibile, o sa incercam sa ajutam individual. Scrieti aici daca nu puteti intra pe chat. Se poate testa oricand daca functioneaza, e de ajuns sa dati click pe acest link:
https://appear.in/aaa
Mai avem si alte posibilitati tehnice,asadar daca e nevoie vom interveni.
Sper sa multumim pe toata lumea..desi stiu ca asta nu e posibil..SmileSmile
11/06/2014, 11:10 AM
Răspuns: #4
(11/06/2014 09:42 AM)Marius A scris:  As vrea sa adaug cateva precizari.
O sa fie o prima saptamana de teste, sa vedem cum decurg lucrurile, cam cate persoane se vor inscrie, ce calitate au videoconferintele.
Nu o sa ramana nimeni pe dinafara. Daca e nevoie, continuam cu inca o sedinta de la orele 22.00.
Ulterior, in functie de numarul celor care doresc sa participe, o sa punem si alte video-chaturi la dispozitie.
Problemele tehnice posibile, o sa incercam sa ajutam individual. Scrieti aici daca nu puteti intra pe chat. Se poate testa oricand daca functioneaza, e de ajuns sa dati click pe acest link:
https://appear.in/aaa
Mai avem si alte posibilitati tehnice,asadar daca e nevoie vom interveni.
Sper sa multumim pe toata lumea..desi stiu ca asta nu e posibil..SmileSmile

hey! am incercat pe internet explorer si nu merge!
11/06/2014, 11:39 AM (Ultima modificare: 11/06/2014 12:20 PM de Marius.)
Răspuns: #5
(11/06/2014 11:10 AM)bogi A scris:  hey! am incercat pe internet explorer si nu merge!
Salut!
Singura rezolvare este folosirea altui browser.
Browserele care functioneaza sunt Chrome, Firefox sau Opera.
Inca o problema care se poate pune este necesitatea de a avea o camera video cu microfon, atat la calculatoare cat si la laptopurile care nu au deja acestea incorporate.
Numai utilizarea microfonului sau castilor nu functioneaza.
11/06/2014, 01:28 PM
Răspuns: #6
Salut Marius ,
Eu din Italia , cu Mozilla Firefox si totul este ok ( o precizare pentru alti prieteni, am vazut ca atata timp cat aveam deschis si messengerul nu intra web-camera )
Multumesc de invitatie si pentru munca depusa .
11/06/2014, 04:53 PM
Răspuns: #7
Si la mine functioneaza! (Y)
Asta seara am o onomastica si ajung mai tarziu acasa,voi incerca,ora 21 este ora 20 pentru mine;daca nu voi putea participa asta seara voi incerca la urmatoarea!
Va multumesc,
Mirela

"Cine priveste afara viseaza.Cine priveste in sine se trezeste!"
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)