Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÂNDURI PENTRU FIECARE ZI 30.08.2016
30/08/2016, 08:14 AM (Ultima modificare: 30/08/2016 08:16 AM de Constantin.)
Răspuns: #1
GÂNDURI PENTRU FIECARE ZI 30.08.2016
Fiecare trebuie să-și analizeze viața, să-și analizeze temelia pe care și-a construit-o: câte lucruri zadarnice, iluzorii, inutile, va descoperi!... Anii trec și noi așteptăm în continuare. Nu vine nimic din ceea ce ne-am imaginat, suntem decepționați, acriți, încărunțiți, fără dinți și nimic nu se împlinește...
Înainte de a pleca într-o altă lume, omul își dă în sfârșit seama, dar este prea târziu, că a trăit în iluzii și minciuni. Și cum în acel moment el nu vrea să fie lucid și să vadă cât de mult s-a înșelat, îi acuză pe ceilalți. Dar la ce-i folosește să îi acuze pe ceilalți? Oare acest lucru va schimba ceva în starea tristă în care se află? Și mai ales Dumnezeu să nu se lase înduioșat; El îi va spune acestui neștiutor: ”De acum înainte trebuie să ști că orice ființă care se încarnează pe pământ este depozitarea unei cunoașteri imemoriale privind originea și predestinarea sa. Depinde numai de ea ca această cunoaștere să urce încet – încet în conștiința sa. Atunci, folosește timpul care îți rămâne ca să devii conștient de greșelile tale și străduiește-te să le îndrepți”
Omraam Mikhael Aivanhov
Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
Adaugă Răspuns 

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)